Jenerik Domain Nedir? Jenerik Domain Özellikleri nelerdir?

Jenerik Domain ve Özellikleri

Jenerik Domain bir kelime öbeğinin sözlükteki anlama gelmesi olarak ifade edilebilir. Somut olarak nitelendirilen telefon kelimesi, sonuna herhangi bir uzantı getirildiği zaman bu şekilde adlandırılır. Bu Domain diğerlerine göre maddi açıdan daha ağırdır, bunun nedeni ise siteyi aramalarda üste çıkartması olarak ifade edilebilir.

Bu Domain ile birlikte site daha kısa sürede popüler hale gelebilir. Kullanıcılar sitelerini doğru yönlendirirler ise potansiyeli oldukça fazladır. Bağlı olduğu konuya doğrudan yönlendirilebilir, bu nedenle daha akılda kalıcı bir özelliğe sahiptir. Kelimelere fazla bir ek getirilmemesi ve hafızada kalma ihtimali düşürülmemelidir. Bu isimler kullanıcılara güven verir ve akıllarında kalan isimler ile işlemlerine devam ederler. Bu nedenle olabildiğince kısa, net ve anlaşılır isimler tercih edilmelidir. Yaygın olarak tercih edilen arama motorlarında sitenin üstlerde yer almasını sağlar.

Özellikleri Nelerdir?

JenerikDomain olarak ifade edilebilmesi için kelimelerin bazı kurallara uyması gereklidir. Bu Domain sözlükte yer alan herhangi bir ifade ile örtüşmelidir. Anlamsız bir kelime kesinlikle Jenerik Domain olarak nitelendirilemez. Birçok farklı uzantı üzerinden kullanılabilen bir alan adıdır. Bu nedenle özellikle bir uzantı tercih edilmesine gerek yoktur.

Domain üzerinde yer alan kelimelere ekler getirilir ise Jenerik olarak ifade edilemez. Kelime sade ve sözlükteki hali ile ifadede yer almalıdır. Herhangi bir aygıt tek başına bu kapsama girer ancak başına getirilen sıfat ile birlikte Jenerik ifadesinden uzaklaşılmış olur.

Nasıl Bulunmalıdır?

JenerikDomain bulmak için oldukça iyi bir kelime haznesi gereklidir. Birçok farklı sözlükten araştırma yaparak doğru kelimeler ve yazımlar tespit edilmelidir. Tercih edilen kelime aratılmalı ve internette yer almıyor ise herhangi bir kayıt firmasından tescil ettirilmelidir. Bu sayede isim hakkı kişide olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
babaku.com 8.000 $US
evonomy.com 5.000 $US
buerobedarf.com 11.900 EUR
embedded.ai 6.000 $US
pureessentiel.com 3.100 $US