En Çok Hangi Kategorideki Domainler Satılıyor

En çok hangi kategorideki domainler satılıyor? Sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Dünyanın en büyük domain satış ve listeleme sitelerinden biri olan After Nic geçtiğimiz günlerde bu yılın ocak ayından bugüne kadar olan domain satışları ile ilgili bir istatistik yayınladı.

Yayınlanan istatistikte After Nic’de gerçekleşen domain satışları ele alınmış ve domain satışlarının kategorilere göre oranları gösterilmiş (her bir kategoride satılan domainlerin toplam satış cirosuna oranı).

Buna göre en çok domain satışı iş hayatı (ticaret) kategorisinde gerçekleşirken bunu bilgisayar, rekreasyon (aktivite), alışveriş ve toplum (sosyal hayat) kategorileri takip etmiş.

En Çok Hangi Kategorideki Domainler Satılıyor İşte Satış Oranları

İş hayatı (ticaret) %11

Bilgisayar %11

Rekreasyon (aktivite) %10

Alışveriş %10

Toplum (sosyal hayat) %10

Aile Hayatı %6

Sağlık %6

Bölge %6

Ev %5

Finans %4

Seyahat %4

Referans %4

Eğitim %2

Spor %2

Kariyer %1

Kategorisiz %7

Toplum (sosyal hayat) kategorisindeki satışların birçoğunu dini ve hukuki domainler oluşturuyor. Alışveriş kategorisinde ise indirim ve online alışveriş domainleri önde geliyor. Ayrıca, cep telefonu, oyuncak ve mevsimsel fırsat domainleri de bu dönemde en çok satılan domainler arasında yer alıyor.

Paylaşılan bu istatistikler alan adı ticaretine ilgi duyan girişimciler için yol gösterici olabilir.

Ticarete yönelik yatırım yapılan alan adlarının daha kolay satıldığını anlıyoruz. Bu nedenle bu kategoriye özel odaklanmanız size artı kazanç imkanları sağlayabilir.

Bu konu ile ilgili görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
three-bee.com 3.000 $US
artian.com 6.500 $US
anybrand.de 2.800 EUR
komes.com 25.000 $US
tuxedo.co 5.000 $US