Mobil Web Nedir? Mobil Kullanıcı Deneyimi Nedir?

Mobil web nedir? Bu terim son yıllarda popülerlik kazanıyor, ancak insanlar bu ifadeyi kullandıklarında tam olarak ne anlama geliyor? Bir cümleyle mobil web, internete bir mobil cihazdan erişmektir. Bununla birlikte, mobil web anlayışı bundan çok daha derine iner ve yeni yetenekler keşfedildikçe her geçen gün büyümeye devam eder. Peki, mobil web’i, mobil web yapan ayırt edici faktörler tam olarak nedir?

Seyahat Özelliği

Mobil web kullanmanın bariz bir avantajı, bir akıllı telefon ile neredeyse her yerden erişebilmenizdir. Her yerde artan 4G ve Wi-Fi etkin noktalarının kapsama alanı arttıkça, tüketicilerin web yeteneklerini kullanmak için sürekli fırsatları var. Bu, kayınvalidenizi dinliyormuş gibi araba sürerken web sitelerine erişebileceğiniz ve Facebook gibi web’i kullanan mobil uygulamaları ziyaret edebileceğiniz anlamına gelir. Bugünün tüketicileri sürekli bir telefona sahipler, yani sürekli olarak İnternet’teki içerik ve reklamlara maruz kalıyorlar.

Masaüstü Web ve Mobil Web Nedir?

Birçok şirket, akıllı telefon dostu olması için mobil cihazlara özel web siteleri hazırlamaktadır. Bu, bir sayfadaki içeriği görüntülemek için içeri ve dışarı yakınlaştırma yapmanız gerekmediği anlamına gelir. Bir mobil web sitesinde, web sitesini basitleştirmek için genellikle daha büyük ve daha az düğme bulunur. Bununla birlikte, birçok şirket trene yetişmek için yavaştı, bu yüzden web sitelerine bir mobil cihazdan erişildiğinde, kullanıcılar tam html web sitesi ile uğraşmak zorunda kalıyorlar. Bu yavaş yavaş değişiyor ve bir mobil cihazdan erişilen hemen hemen tüm web siteleri en iyi kullanıcı etkileşimi için tasarlanacaktır.

Mobil Kullanıcı Deneyimi

Bu, mobil web için güçlü bir noktadır, çünkü yalnızca hareket halindeyken İnternet’e erişmekle kalmaz, aynı zamanda cihazın işlevlerini İnternet’in yetenekleriyle de birleştirebilir. Bir mobil cihazda web düşünürken, tarayıcıda internette gezinmek düşünülebilir. Bununla birlikte, birçok mobil uygulama web’den bilgi çeker veya neredeyse tamamen web’den çalışır. Amazon’un mobil uygulamasını düşünün. Sadece mobil web sitesine ulaşmaktan daha hızlı Amazon’da arama yapmanıza ve alışveriş yapmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda cihazınıza yerleşik kamerayı kullanarak öğeleri tarayabilir veya aramak istediğiniz öğelerin fotoğraflarını da çekebilirsiniz.

Mobil web ile ilgili bir başka özellik de içeriğe duyarlı hizmetlerin kullanılmasıdır. Mobil cihazlar kullanıcıları hakkında artan miktarda bilgi öğreniyor. İnternet’i kullanıcıya kişiselleştirmek için konum, hava durumu, kullanıcının durumu (yürüme / oturma), kullanıcının müsaitliği (takvimden) ve daha fazlası kullanılabilir. Örneğin, cihaz konumunuzu bilir ve aslında hava durumunun farkında olabilir; yağmurlu bir günde size şemsiye reklamı verebilir. Ayrıca, akşam yemeği için bir İtalyan restoranı için telefonunuzda yapılan hızlı bir arama, çevrenizdeki restoranlar için otomatik olarak sonuç verir.

Masaüstünden Mobil’e Geçiş

Mobil web kullanımının 2014 yılına kadar masaüstü web kullanımını aşması beklenmiyordu. İnsanlar bir satın alma kararı vermeden önce mobil cihazları araştırma yapmak amacıyla kullanmaktadır; şirketlerin mobil varlık göstermesi son derece önemli hale geliyor. Bununla birlikte, sadece herhangi bir varlığa sahip olmak başarıyı garanti etmez. Mobil geliştirmenizi dış kaynaklardan sağlıyorsanız, mobil site, web uygulaması veya kullanıcıları mobil açılışınıza yönlendiren bir QR kampanyası olsun, sizin için en iyi mobil varlığı belirleme stratejisi sunan bir iş ortağı seçmek çok önemlidir. Tüketicilerin mobil cihazlara geçmesi oranında, bundan faydalanmayan şirketler kısa sürede geride kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
tuxedo.co 5.000 $US
fantastic.de 3.900 EUR
3-bee.com 3.000 $US
komes.com 25.000 $US
oface.com 2.675 $US