Domain Yaşı Nedir? Önemi Nedir?

Domain yaşı nedir? Önemi nedir? Yaşlı domain olarakta nitelendirdiğimiz bu kavram SEO hususunda yıllardır ağızda dolaşan bir fenomen haline gelmiştir. Yaşlı domain nedir? Öncelikle bunu açıklamamız daha doğru olacak. Domain kayıt firmalarından kayıt edilmiş domainlerin yaşını ifade eden bir terimdir.

Domain Yaşı Nedir?

Birçok firma bu hususta yeni oluşturdukları projeler için bile, eski domainleri tercih etmekte ve satın almaktadır. Peki domain yaşı siteler için önemli midir? Esasen önemlidir. Eski bir domain, projenizi (SEO) Arama Motoru Optimizasyonu konusunda daha nitelikli hale getirecektir; fakat parkta bekletilmiş veya güncel tutulmamış domainler için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Bahsi geçen konuda önemli olarak altını çizmemiz gereken husus, domainin yaşından çok, domainin ne kadar güncel kaldığıdır.

Açıldığı günden, bugüne değin parkta bekletilmiş veya kapalı kalmış bir domainle yola çıkmanın, yeni bir domainle yola çıkmaktan önemli bir farkı yoktur. Bu nedenle bir proje için beklettiğiniz domainlerinizi sürekli güncel tutmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda;

– Domaini alayım kenarda bekleyerek yaşlansın.

Domainlerin kapalı olarak bekletilmesi, domaininizi değerlendirmez. Google sitenizin ne kadar güncel ve özgün olduğunu dikkate alacaktır.

– Domain kapalı kalmasın parkta bekletmekte fayda var.

Domaininiz için parking sayfası oluşturmanın, domaininiz için faydalı olduğu yanlışını aklınızdan çıkarınız. Bu yaptığınız Google nezdinde ifadesi olmayan bir domainden öteye geçemeyecektir.

– Domain yaşlı olunca daha hızlı indeks alır.

Size ait domainin hızlı indeks alması, domainin yaşı ile değil, ne kadar güncel kaldığı ve özgün olduğuyla alakalı bir durumdur.

– Domain proje bazlı bir blog kurularak güncel kalmalı.

Birçok kimse projelerini hazırlamadan, bu projeler için domain almayı tercih etmektedir. Projelerinizle alakalı güncel ve özgün içerikler oluşturarak domaininizi sürekli canlı tutmanız sizin için iyi bir girişim olacaktır.

Domain yaşı konusu ile ilgili sizde görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
artian.com 6.500 $US
pinpoint.de 3.500 EUR
oface.com 2.675 $US
rhomberg-reisen.at 3.000 EUR
3-bee.com 3.000 $US