Bir Web Sitesinde Olmaması Gerekenler

Bir web sitesinde olmaması gerekenler nelerdir? Yeni bir web sitesi kuracağınız zaman sitenin kullanıcılarına fayda sağlaması için aşağıdaki maddeleri uygulamanız yararlı olacaktır.

Bir Web Sitesinde Olmaması Gerekenler Nelerdir?

Flash Uygulamalar

İnternet erişiminin artan akıllı telefonlar ve tablet gibi cihazlardan daha çok sağlandığı bir dönemde flash uygulamalardan kaçınmalı daha sade, hızlı uygulamalara yer almalıdır. Artık Google Flash kullananlar siteleri indekslemiyor ya da geri planda bırakıyor.

Gereksiz Animasyonlar

Sitenize girenlerin kullanım süresi boyunca gözlerini yoracak ve sitenin hızını düşürecek efektler ve animasyon kullanmayın.

Küçük Görseller Kullanmak

Site içi kullanacağınız görüntülerin kaliteli ve net görsellerden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde gelişen teknoloji ile beraber insanlar sitenizi eski bulup hemen çıkabilir.

Site Dışından Kaynaklar Kullanmak

Sitende vermiş olduğun hizmetten başka hizmet vermek gereksizdir. Hava durumu, döviz, saat gibi eklentiler kullanmak doğru olmayacaktır. Bu tarz uygulamaların bulunduğu siteler artık devir dışında kalmış olarak algılanmaktadır.

SEO için Gereksiz Cümleler Kullanmak

SEO çalışmasından sitenin arama motorlarından üst sıralarda yer almasını sağlamak için paylaştığın makale gibi paragraflarda gereksiz kelime öbekleri kullanma. Bu durum ziyaretçileriniz tarafından olumlu karşılanmaz ve tercih edilmeniz konusunda zarar görürsünüz. Haber sitelerinin kullandığı bu yöntem artık son kullanıcı da direk ön yargı oluşturmaktadır.

Rengarenk Yazı Kullanmak

Ziyaretçilerinizin gözünü yoracak renkler kullanmayın. Paylaştığınız içeriklerde tek renk üzerine siyah, koyu gri, lacivert renkler tercih edin. Her cümle için farklı renk tercihi sizin için faydalı olmayacaktır. Bu durum göz yoruyor ve ziyaret edilmenizi olumsuz etkiler. Gerekmediği zamanlarda BÜYÜK HARF ile cümleler kurma.

Evet bu konumuzda bir web sitesinde olmaması gereken maddeleri inceledik. Bu maddeler ile ilgili görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Karşı çıktığınız madde varsa nedenlerini de yazabilirsiniz. Beraber tartışma ve bilgi geliştirme imkanı sağlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
pinpoint.de 3.500 EUR
komes.com 25.000 $US
tuxedo.co 5.000 $US
best5.com 12.000 $US
artian.com 6.500 $US