Responsive Tasarımlarınız İçin Test Araçları

Responsive tasarımlarınız için test araçları nelerdir? Responsive tasarım, duyarlı ve uygun web tasarım anlamına gelir. İlk defa 2010 yılında ortaya çıktı. Web sayfalarının çeşitli cihazlarda pencere ve ekran boyutlarında en iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Web siteleri masaüstü, tablet ve mobil olmak üzere 3 farklı şekilde tasarlanır. Web sitelerinin responsive tasarımlarını test etme araçlarını kullanarak, web sitenizin responsive olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Web sitelerinizi mobil ya da responsive haline getirerek, ziyaretçilerin daha rahat gezinmesini sağlayabilirsiniz.

Responsive Tasarımlarınız İçin Test Araçları Nelerdir?

www.responsinator.com

Tarayıcınızı kullanarak Responsinator internet sitesine girin. Ekranın sol üst köşesine web sitenizin adını yazın ve GO butonuna basın. Karşınıza çıkan ekranda Android, İphone, İpad (tablet) cihazlarda yatay ve dikey olarak nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz. Web tabanlı çalışan bu sitede cihaz kullanır gibi web sitenizin içinde gezebilir ve arama yapabilirsiniz.

www.developers.google.com/web/tools/chrome-devtools/device-mode

Devtools cihaz modunu kullanarak Google Chrome tarayıcısı üzerinden her türlü cihazı taklit ederek test edebilirsiniz. Sitenizin mobil cihazlarda nasıl görüneceğini simüle etmek için ideal bir yoldur. Retina ekran, farklı ekran boyutları ve çözünürlüklerinin ne kadar iyi olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Google Chrome tarayıcısını kullanarak web sitenize giriş yapın ve F12 tuşuna basın. Chrome tarayıcısının üst menüsünden tüm cihaz boyutlarını sırasıyla seçerek test edebilirsiniz. Emülatör kısmında; coğrafi konum, cihaz yönlendirme, cihaz girişi gibi işlemleri de farklı farklı gösterebilirsiniz.

www.material.io/resources/resizer

Responsive web tasarım için web sitenizin materyal tasarım yönergesi, ızgara, ara yüz, yüzey ve kalıpları inceleyebilirsiniz. Resizer size web sitenizi daha iyi hale getirmek için, öneriler verir. Site çözünürlüğünüzü de test edebileceğiniz gibi diğer cihazlarda nasıl göründüğünü de görüntüleyebilirsiniz.

www.vanamco.com/ghostlab

Ghostlab ücretli bir araçtır. Web sitenizi cihaz ve tarayıcılarda nasıl göründüğünü test edebilirsiniz. Sitenizi test ederken bağlantılara tıklama, form doldurma ve sayfayı yeniden yükleme işlemlerini yapabilirsiniz.

www.browserstack.com

Dünya çapında 25.000’den fazla müşteri Browserstack’a güveniyor. Ücretli bir araçtır. Web sitenizi ve mobil uygulamalarınızı farklı cihaz ile tarayıcılarda test etmenizi sağlar. Responsive test araçları arasında en gelişmiş ve farklı özelliklere sahiptir. Tarama sonrası gerçek zamanlı hata ayaklıma özelliğinden faydalanarak sitenizi daha iyi hale getirebilirsiniz.

www.crossbrowsertesting.com

Ücretli ve ücretsiz sürümleri vardır. Birden fazla cihaz ve tarayıcılarda sitenizi test eder. Cihaz ve tarayıcılardaki görüntüleri karşılaştırabilir ve karşınıza çıkan hataları düzelterek, sitenizi responsive yapabilirsiniz.

Resolution Test

Resolution Test web sitenizi responsive olup olmadığını kontrol eden Google Chrome eklentisidir. Tarayıcılarda hangi boyutlarda olduğunu ve çözünürlük kalitesini görüntüleyebilirsiniz. Boyut ve çözünürlükleri değiştirerek özelleştirebilirsiniz.

Resolution Test eklentisini https://chrome.google.com/webstore/detail/resolution-test/idhfcdbheobinplaamokffboaccidbal?hl=tr sitesinden indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
pinpoint.de 3.500 EUR
estateplanningattorney.com 7.497 $US
oface.com 2.675 $US
komes.com 25.000 $US
lend.ly 4.500 $US