Alan Adı Bulmak ve Yönetmek için Uygulamalar

Alan adları ister kişisel ister kurumsal projelerde bir numaralı başlangıç noktasıdır. Bu nedenle doğru alan adı seçimi çok önemlidir. Bizde sizlere alan adı seçiminizde işinize yarayacak bazı araçları, siteleri tanıtmak istedik. Alan Adı Bulmak ve Yönetmek için Uygulamalar sayesinde hem alan adı bulabilir hem de yönetimlerini sağlayabilirsiniz.

Alan adı bulmak için kullanılabilecek araç ve uygulamalar

iWantMyName DomainApp – iPhone Uygulaması

DomainApp, iWantMyName alan adı yönetim servisine ait olan ve doğrudan iPhone üzerinden alan adı araması ve satın alımı yapabilmenizi sağlayan bir uygulama. Tıpkı web siteleri gibi iPhone uygulaması da oldukça temiz, kullanıcı dostu ve yenilikçi bir arabirime sahip. Alan adı arama özelliği pek çok uluslararası alan adını da içeriyor ve arama sonuçları daha sonradan tekrar kullanılabilmek üzere kaydedilebiliyor.
Uygulama beyin fırtınası oturumları, müşteri toplantıları ya da yatırım için alan adı kaydeden kişiler için değerli bir araç.

Domain Punch – Windows yazılımı

Windows kullanıcıları domain portfolyosu yazılımı olarak Domain Punch Professional‘ı tercih edebilirler. Uygulamanın portfolyo yönetim seçeneklerinin yanı sıra, pingleme ve HTTP ana sayfa kontrolü ve bir alan adının statüsü değiştiğinde size bir elektronik posta gönderebilmesi gibi bazı kullanışlı özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Farklı alan adı kayıt firmalarının hesap bilgilerini de uygulama üzerinde depolayabilir ve tek bir fare tıklaması ile ilgili sitelere giriş yapabilirsiniz. Gelişmiş filtreleme seçenekleri, alan adı oluşturucusu ve alınabilirlik kontrolü de uygulamanın diğer kullanışlı özellikleri arasında yer alıyor.
Domain Punch Professional, piyasada bulabileceğiniz en fazla özelliğe sahip alan adı portfolyo yönetim yazılımıdır.

Domain Portfolio Manager – PHP Script

Domain Portfolio Manager uygulaması, kendi sunucunuza kurabileceğiniz PHP / MySQL tabanlı bir uygulama. Temel alan adı portfolyo yönetim özellikleri sunan uygulama pek çok kişinin ihtiyacını görecektir. Alan adları CSV ya da metin dosyaları ile aktarılabilir, farklı kategorilere konulabilir ve listeler oluşturularak bunların üzerinde arama yapılabilir. Uygulamanın vitrin özelliği ise alan adlarınızı satabilmenizi sağlıyor.
Alan adlarınızı yönetebilmenizi sağlayan pek çok özelliğe sahip olan bu uygulama, özellikle kurumsal firmalar için ideal.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
pinpoint.de 3.500 EUR
tuxedo.co 5.000 $US
3-bee.com 3.000 $US
rhomberg-reisen.at 3.000 EUR
artian.com 6.500 $US