Uygun Fiyata Domain Nasıl Alınır?

Uygun fiyata domain nasıl alınır? Domain, bir diğer ifadeyle alan adı internetin kilit taşlarından birisidir. Bir domainde aranan ilk kıstas anlamlı, kolay ve hatırlanabilir olmasının yanında uygun fiyata alınabilmesidir.

Domain Nedir?

Domain, hatırlanması güç IP adreslerinin yerine kullanılabilmesi için internet otoriteleri tarafından geliştirilen bir isimlendirme biçimidir. Aslında bir web sitesi için atılan bu ilk adım oldukça önemlidir. Zira burada yapılacak olan seçim web site aktif olduğu müddetçe varlığını koruyacaktır.

Domain satın almak web sitesinin adının başkası tarafından kullanılamayacağı kısmını garanti altına alır. Ancak aslında domain satın almak alan adını kiralamaktır ve belirli periyotlarla bunu yenilemek gerekmektedir.

Uygun Fiyata Alan Adı Almak

Domain satın alma işlemi ICANN’in yetki vermiş olduğu kayıt firmaları tarafından gerçekleştirilir. Fakat en uygun fiyata alan adı nasıl alınır sorusuna verilebilecek tek bir cevap yoktur. Çünkü ucuz domain, uzantısına ve alınan zamana göre değiştiği gibi firmadan firmaya da değişkenlik göstermektedir.

Bir uzantı, bir firmada ucuz oluyorken, başka bir uzantı aynı firmada pahalı olabiliyor. Bu nedenle uygun fiyata alan adı satın almayı düşünüyorsanız öncelikle hangi uzantıyı kullanmanız gerektiğini belirlemeli ve ona göre araştırmalara başlamalısınız. Ayrıca bazı firmalar domain kayıt ederken gayet uygun fiyata yapıyor ancak daha sonra alan adı süresi dolduğunda ve yenilenmesi gerektiği zaman kullanıcıyı maddi anlamda zorlayabiliyor.

Bu kısma dikkat edilmesi önem arz etmektedir. Tüm bunlara ek olarak uygun fiyata domain almanın bir diğer yolu uzun vadeli almaktan geçmektedir. Sistem kullanıcıya 1 yıl, 2 yıl, 3 yıl, 5 yıl vb. seçenekler sunmaktadır.
Domain alabilmeniz için hizmet veren pek çok yerli ve yabancı firma bulunmaktadır. Firmaları düzenli takip etmek, indirimlerden yararlanmanıza ve uygun fiyata domain sahibi olmanıza vesile olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
estateplanningattorney.com 7.497 $US
3-bee.com 3.000 $US
three-bee.com 3.000 $US
lend.ly 4.500 $US
claus.net 2.100 $US