Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Hosting alırken nelere dikkat edilir? Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar depolama alanı gereksinimi duyuyorlar, aynı insanlar gibi internette gezindiğimiz sitelerde depolama alanı ihtiyacı olur. Sitelerin depolama gereksinimini hostingler karşılıyor. Bu yazımıda hem hosting türlerine hem de Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilir? buna bakacağız.

Web Hosting

Bir web sitesinin yayınlamak istediği dokümanları, resimleri, videoları veya sayfaları internet kullanıcılarına kesintisiz bir şekilde 7 gün 24 saat erişebilmesini sağlayan hizmettir.

Hosting Ne Amaçla Kullanılır?

Bir sitenin 7 gün 24 saat erişebilir olmasının yanında sunucu adındaki bilgisayarda verileri depolayarak site içinde yapılan tüm işlerin kaydedilmesini sağlamaktadır. Hostinglerin bir diğer amacı da firmaların mail göndermesini, almasını ve depolamasını sağlamaktır.

Hosting Çeşitleri Nelerdir?

• Linux Hosting: Dünya üzerinde en fazla tercih edilen CMS yani içerik yönetim sistemdir.
• Windows Hosting: Web kurucuların fazla tercih etmediği paket olsa da yine de kullanan siteler vardır.
WordPress Hosting: Bu hosting aslında Lunix hosting olarak geçmektedir, kişilerin almış olduğu bu pakette trafik yoğunluğu fazla oluğundan WordPress Hosting olarak satılmaktadır.
• Reseller Hosting: “Reseller” kelimesi Türkçe karşılığı “yeniden satılabilen” anlamına gelmektedir. Yani bu hostinge sahip olan kişiler birden fazla açmış olduğu siteleri tek hosting ile kullanabilmektedir ayrıca müşterilerine web hizmeti verebilmektedir.

Hostingler Saldırı Alır mı?

Siteniz için web hosting aldınız, işlem bitiyormu? hayır bitmiyor. Hosting sitenin içinde olan tüm hareketleri kaydettiğinden güvenliği de önemlidir. Hosting aldığım yer tüm güvenliği sağlar diye düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Çünkü hostinglerin güvenliğini hem hosting firması hem de site sahibi alması gerekiyor.

Hosting Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz?

• Web sitesinde kullanılacak yazı, resim, video vb. şeylerin saklanacağı alanın genişliğini belirlemek gerekiyor. Trafiği az olacağını düşündüğünüz sitenin depolama alanı da düşük olması gerekiyor. Örneğin, 2-3 sayfa yayınlanacak site için 3-4 Gb’lık alan satın almaya gerek yoktur.
• Alacağınız paketin size sunmuş olduğu ek hizmetlerin işinize yarayacak şekilde olması gerekiyor.
• Hosting satın alacağınız firmayı Türk firması seçmeniz size kolaylık sağlar. Çünkü ufak bir sorunda hızlı bir şekilde teknik destek alabilirsiniz.
Hostingler hakkında fazla bilgisi olmayan kişiler, bulduğu ilk siteden alım yapmamaso gerekir. Çünkü internet üzerinden olan bir hizmet olduğu için olmayan bir hizmete para ödemiş olunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
three-bee.com 3.000 $US
fantastic.de 3.900 EUR
anybrand.de 2.800 EUR
estateplanningattorney.com 7.497 $US
pinpoint.de 3.500 EUR