Niche Domain Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?

Niche domain nedir? Niche siteden nasıl para kazanılır?

Niche domain nedir? Niche siteden nasıl para kazanılır? Arama motoru üzerinde belli bir kapasiteye sahip olan kelime belirleyip o kelime üzerinden site oluşturup Adsense veya benzeri sistemler üzerinden para kazanmamızı sağlayan yöntemdir.

Niche Nedir?

Niche kelime olarak Google kullanıcılarının belli bir alanın sınırlı bir kısmında yoğun bir şekilde aradığı, geliri yüksek rekabeti az kelime demektir. Örneğin teknoloji firmaları genel bir domainken, Ankara’da ki teknoloji firmaları veya Çankaya’da ki teknoloji firmaları niche domaindir.

Niche Domain Bulma Aracı

Arama motoru üzerinden belirleyeceğiniz kelimenin çok büyük önemi vardır. Tercih ettiğiniz kelime çok kullanabilecek bir kelime ise Adsense üzerinden çok para kazanabilirsiniz. Eğer kelime tercihiniz iyi olmazsa bu işten beklediğiniz kazancı elde edemezsiniz. Niche kelimeyi iyi belirlemeniz hayatınızı değiştirebilir.

Bu işe başlamadan önce en iyi şekilde verim nasıl alabilirsiniz. Öncelikle Niche domain bulabilmeniz için “Google AdWords Anahtar Kelime Aracı” sayfasına giriş sağlayabilirsiniz.

Sayfaya giriş sağladıktan sonra daha iyi şekilde analiz yapmak adına ayarları ona göre yapmamız doğru olacaktır.

Daha sonra kullanmak istediğimiz kelimeyi “Kelime veya kelime öbeği” kısmında aratarak Genel Aylık Aramalar ve Yerel Aylık Aramalar kısmında bir ayda kaç kez arandığını görebilirsiniz. Daha detaylı bir inceleme yapmak istediğimiz kelimenin veya cümlenin ek almamış şekilde aranma sayısını görmek istersek “Geniş Tam Öbek” seçeneği ile bunu sağlayabiliriz. Yapacağınız araştırma sayesinde tercih edeceğiniz kelime hakkında detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Ve böylece sağlayacağı getiri hakkında önceden haberdar olabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz kelime ile uygun niche domain kayıt ederek ardından site kurulumu ile ilk adımınızı başarıyla atabilirsiniz. İstediğiniz sektör üzerinden Google’da o kelime ile ilgili ziyaretçi kazanmanız adına içerikler hazırlayabilirsiniz. Sitenizin sahip olacağı ziyaretçi sayısının miktarına göre Adsense üzerinden kazanacağınız para miktarı da değişmektedir. İyi bir kelime seçimi ile çok bir iş yapmadan yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ve tercih ettiğiniz kelime sektörünün önemi çok büyüktür. Reklamlardan yüksek kazançlar sağlamak için hizmet verdiğiniz kelimenin sektörünün önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
clanwars.com 5.000 $US
ezr.com 22.000 $US
embedded.ai 6.000 $US
babaku.com 8.000 $US
buerobedarf.com 11.900 EUR