Mobirise Bedava Web Site Oluşturucu İncelemesi

Mobirise Bedava Web Site Oluşturucu İncelemesi

Güzel görünümlü bir web sitesi tasarlamak ister misiniz? O zaman bedava web site oluşturucu incelememizi okuyabilirsiniz.

Mobirise: Genel Bakış

Mobirise, basit ama iyi görünümlü bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan basit seçenekleri sunar.

  • Zarif arayüz ve tasarım
  • Kullanımı oldukça kolay
  • Güzel görünümlü siteleri kısa süre içerisinde hazırlayın
  • Blog özelliği bulunmuyor
  • E-ticaret seçeneği bulunmuyor
  • Arayüz içerisinde sınırlı seçenekler bulunuyor

Hem Windows hem de Mac için kendini ücretsiz olarak tanıtan ve kodlama deneyimi olmayanlara kolaylıkla web siteleri oluşturmalarına yardımcı olacak bir uygulamadır. Ancak bu arayüz için iki farklı temadan başka bir şey kullanmak istiyorsanız, diğer temalar için ayrı bir ödeme yapmanız gerekecektir.

Uygulama içerisindeki tüm özelliklerin kilidini açmak istiyorsanız, bunu tek seferlik 149 dolar ödeyerek yapabilirsiniz. Uygulama, 3.400’den fazla blok kullanarak kendi sitenizi oluşturmanıza olanak sağlamaktadır.

Mobirise uygulamasını başlattığınız anda oturum açmanız gerekir. Bunu Google veya Facebook hesaplarınızı kullanarak yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir Mobirise hesabı oluşturarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, göz atabileceğiniz, özelleştirebileceğiniz veya yalnızca kendinizinkini sıfırdan oluşturabileceğiniz ‘Mobirise 4’ temasına dayanan varsayılan bir web sitesi sunulur. Bu kısım yalnızca iki farklı temaya erişebileceğiniz yerdir. Bir web sitesi temasını oluşturmaya başladıktan sonra değiştiremeyeceğinizi unutmayın. Fikrinizi değiştirirseniz, sıfırdan yeniden başlamanız gerekir.

Mobirise Bedava Web Site Oluşturucu İncelemesi

Mobirise: Arayüz

Uygulama arayüzünün kullanımı ve anlaşılması inanılmaz derecede basittir. Pencerede yer alan büyük alan web sitenizin tasarımıdır. Bu kısım sadece oluşturduğunuz tasarımın bir önizlemesi değil, aynı zamanda her şey üzerinde düzenleme kontrolüne Mobirise arayüzü üzerinde sahipsiniz. Bir menünün adını değiştirmek mi istiyorsunuz? Sadece vurgulayın ve üzerine yazın. Farklı bir renk mi istiyorsunuz? Bölümü seçin ve değiştirin. Gerçekten bu kadar basit.

Her bir görev için gereken araçlar, istediğiniz gibi görünür. Bu, kullanımı çok güzel olan çok temiz bir arayüz sağlar. Sitenize eklediğiniz blokların listesini sağ tarafta, arayüzün sağ alt kısmındaki büyük ‘Sayfaya Blok Ekle’ tıklayarak bulabilirsiniz. Ek sayfalar eklemek veya yeni bir site oluşturmak istiyorsanız, soldaki kenar çubuğundan kolaylıkla yapabilirsiniz. (arayüzün sol üstündeki üç yatay çizgiye tıklayın)

Mobirise: Sayfanızı İçeriklerle Doldurun

Sayfanıza içerik eklemek oldukça kolaydır. Arayüz üzerinde yer alan içerik ekleme bölümünde istediğiniz kategoriyi listeleyin. Mobirise arayüzünde yer alan sağ bölümde ilgili içeriğinize yönelik blokları daha hızlı bulmanıza yardımcı olmak için kenar çubuğunun en sağında başlıklar vardır. Bu kısımdan kolaylıkla istediğiniz içeriği bulabilirsiniz. Web site tasarımınıza gezinme menüsü, başlıklar, resim galerileri, videolar (yalnızca YouTube ve Vimeo’dan), bir makale bölümü veya bir hakkımızda, bize ulaşın, sosyal medya bağlantıları, alt bilgi ve dahasını eklemek için sadece sürükleyin ve bırakın.

Mobirise: Özelleştirme

Web siteniz bu kısımda artık resimler ve metin kalıplarıyla dolduruluyor. Sonrasında ise sitenizi gerçekten kendi haline getirmek için hepsini düzenlemeniz gerekmektedir. Kendi içeriğinize göre sitenizi şekillendirin. Bunun için sadece bir metne tıklayın ve düzenleyin. Başlık boyutu, rengi ve gerekçesi arasından seçim yapabilirsiniz. Kelimeleri kalın ve italik hale getirebilir veya bağlantı ekleyebilirsiniz. Varsayılan olarak renk bölümü, sayfanızdaki diğer gölgelere uyan renklerin bir listesini verir, ancak istediğiniz rengi de seçebilirsiniz.

Mobirise arayüzünde görüntüleri değiştirmek de oldukça kolaydır. Bunun için alanda yer alan bir görüntüyü seçin ve ücretsiz bir çevrimiçi kütüphaneden veya kendi resminizi bilgisayarınızdan tasarımınıza aktarın. Maalesef ki görüntü düzenleme seçenekleriniz son derece sınırlıdır. Sadece kırpma, yakınlaştırma ve çevirme araçlarınız bulunuyor. Ayrıca sitenizde kullandığınız tüm fotoğraflar “Site Kitaplığı” adı altında depolanabiliyor. Birden çok kez kullanmanız gerektiğinde aynı fotoğrafı yeniden yüklemenize gerek kalmaz. Bant genişliğinden tasarruf sağlar ve sitenize ziyaretçi erişimini hızlandırır.

Her bloğunuz için bazı düzenleme seçenekleri vardır. Bunlara Blok Parametresi simgesine (her bloğun sağında bir dişli çark) tıklayarak erişilir. Örneğin, bloğun üst ve alt dolgusunu artırmayı, arka plan rengini eklemeyi veya Galerinizde kaç resim olacağını ayarlayabilirsiniz. Her şey kaydırıcılar, geçişler ve açılır menülerle yapılır. Mobirise arayüzünden bloklarınızı yeniden sıralayabilir veya tamamen silebilirsiniz. Hepsi oldukça basit ve kolay. Artık bütün bunları öğrendiğinize göre bu şekilde ziyaretçilerinize kendiniz ve işletmeniz hakkında, eksiksiz bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz. Web sitenizin diğer sayfaları için sıfırdan yeni bir sayfa başlatabilir veya mevcut olan sayfayı çoğaltabilirsiniz. Ardından aynı düzenlemeyi de o sayfa üzerinde yapabilirsiniz.

Ancak oluşturduğunuz bu sayfalar sitenizin menü bölümünde görüntülenmiyor. Bir menü adı oluşturmanız ve bunu herhangi bir yeni sayfaya kendiniz bağlamanız gerekir. Bu, özellikle karmaşık bir web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız sizin için çok uygun olmayacaktır. Sadece birkaç sayfa oluştursanız bile, gezinme çubuğunun otomatik olarak güncellenmesi gerekecektir. Ancak ne yazık ki bu seçenek yer almıyor.

Uygulama üzerinde bir blog sitesi hazırlama özelliğinin eksikliği büyük ölçüde hissediliyor. Ancak bunun yerine makale blokları oluşturabilir, bunları yeni sayfalara yerleştirebilir ve bu tür makalelere ana sayfadan el ile yönlendirme yapabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın bir eksik tarafı da e-ticaret sitesi hazırlayamıyorsunuz. Bu uygulama, müşterileri çekmek ve sizinle iletişim kurmalarını sağlamak için basit ve çekici sayfalar oluşturmak üzere tasarlanmış bir web sitesi oluşturucusudur.

Mobirise Bedava Web Site Oluşturucu İncelemesi

Mobirise: Ön izleme

Mobirise arayüzünde sitenizi oluştururken, ziyaretçilere nasıl görüneceğini kontrol etmenin birden fazla yolu vardır. Bunun bir yolu, üst araç çubuğunun ortasındaki düğmedir. Mobil ve Masaüstü görünümü arasında geçiş yapmanızı sağlar (Masaüstü varsayılan olarak seçilidir). Bu uygulamanın en önemli özelliği, hangi görünümde olursanız olun sitenizi düzenleyebilmenizdir.

Başka bir yol da sitenizi varsayılan tarayıcınızda açmaktır. Web sitenizin tasarım yoğunluğuna bağlı olarak, Mobirise’nin projenizi dışa aktarması birkaç saniye sürecektir. Ancak bu işlem tamamlandığında, anında açılacak ve istediğiniz zaman ona göz atabileceksiniz.

Yayımlamaya hazır olduğunuzda ise, Mobirise’de yerleşik bir FTP istemcisi bulunur. Bu istemci üzerinden web sunucunuza aktarım sağlayabilirsiniz.

Mobirise: Yardım Merkezi

Böyle basit bir uygulama çoğu insanın kullanımı için kolay olmalıdır. Bu nedenle erişebileceğiniz bir yardım merkezi veya bir forum olması oldukça güzel bir seçenek olacaktır. Size o güzel haberi vereyim. Mobirise uygulamasının yardım merkezi bölümü teknik destek ekibine bir e-posta yazmanıza olanak sağlıyor. Böylece en ufak sorunda bile yardım alabiliyorsunuz.

Mobirise: Son Düşünceler

Mobirise uygulamasının kullanımı çok kolaydır. Kısa sürede zarif bir site oluşturmanıza yardımcı olacak birçok basit seçeneğe sahiptir. Ücretsiz seçenekleri biraz kısıtlı olsa da, bütün bu araçlarla oldukça şık ve güzel bir web sitesi hazırlayabilirsiniz. Bütün bunlar göz önüne alındığında ve bedava web site oluşturucu olarak düşünüldüğünde yaptığı şey son derece iyi. Kesinlikle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
pureessentiel.com 3.100 $US
spica.eu 3.250 EUR
foodtoday.de 3.500 EUR
clanwars.com 5.000 $US
ezr.com 22.000 $US