Neden Web Sitesine İhtiyaç Duyarız?

Neden web sitesine ihtiyaç duyarız? Web siteleri geleneksel yaşam biçimlerinin ve pazarlama teknolojilerinin yavaş yavaş terk edildiği bir mecrada özellikle ticari amaçlara hizmet eden bunun yanı sıra farklı alanlarda da içerik üretimine imkân veren ortamlardır. Bir web siteniz varsa ürün ya da hizmetinizi daha çok kişiye tanıtabilirsiniz. Neden web sitesine ihtiyaç duyarız? Sorusuna verilecek yanıtlar da çeşitli olacaktır. Web siteleri farklı ihtiyaçlara hizmet ettiğinden kurulma nedenlerinde de farklılıklar olması doğal olacaktır.

Dünya birbirine sosyal ağlarla bağlanmış durumda. Bu ağlar vasıtasıyla milyonlarca kullanıcı her gün yeni bir içeriğe ulaşabilme şansına sahip. Dünyanın öbür ucundaki bir haberi öğrenmek için günlerce beklememize gerek yok. Sosyal medya kısa sürede birçok konuyu kullanıcılara sunmada oldukça başarılı. Web siteleri de gerek haber verme amacıyla kurulmuş olsun gerek ticari amaçlara hizmet etsin kullanıcılar tarafından ziyaret edilen platformlar.

Web Ne Demek?

World Wide Web’in ortak adı olarak kullanılan Web, internet terimi yerine kullanılıyor olsa da ikisi aynı anlamları içermez. Web’in veri iletmede kullandığı protokol HTTP protokolüdür. Web bilgilerin paylaşılmasında kullanılan bir yoldur.

Web Sayfası Ne Demektir?

Web sayfasının anlamı internet tarayıcısını kullanan bir belgedir. Bu belgenin özelliklerinden biri HTML’de yazılmış olması ve diğer ağların da bu belgeye erişiminin mümkün olmasıdır. URL adresleri olmadan web sayfalarına ulaşılamaz.

Web Sitesi Ne Demektir?

Bir alan adına sahip olan, internet kullanıcıları tarafından ulaşılabilen birbiriyle iletişim halindeki web sayfaları web sitesini oluşturur. Kişisel amaçlarla ya da kurumsal ihtiyaçlarla web sitesi oluşturulabilir.

Web Site Türleri

Eğitim, bilim, e-ticaret, haber, sosyal medya ve paylaşım siteleri gibi birçok web sitesi adını saymak mümkündür.

Alan Adlarına Göre Web Siteleri Nelerdir?

Alan adları her sitenin hangi amaca yönelik hizmet verdiği ile ilgilidir ve farklı kısaltmaları içerir. Gov kısaltması, devlet kurumları için geçerliyken edu, kısaltmasını eğitim kurumları kullanır. Kâr amacı gütmeyen kurumlar org, ticari web siteleri ise com kısaltması ile tanımlanır. İnfo ise bilgi siteleri için kullanılır.

Web Sitesi Oluşturma Nedenleri

Ticari faaliyetler için web siteleri hem ekonomik çözümler sunar hem de firmanın daha fazla alıcıyla buluşmasını temin eder.

Web siteleri firmaların daha fazla kar elde etme beklentisine hizmet eder.

Firmalar açısından büyümenin ve geniş kitlelere ulaşmanın kolay yollarından biridir.

Güncellenebilir bir web sitesi firmanın piyasadaki yerini sürekli canlı tutar.

Web siteleri aracılığı ile müşteri istek ve ihtiyaçları analiz edilebilir.

Alıcılarla iletişim imkânı sayesinde olumsuzluklar anında giderilebilir.

Müşteri memnuniyetini temin etmede doğru geri bildirimler yapıldığında etkilidir.

Neden web sitesine ihtiyaç duyarız? Sorusu farklı cevapları da içinde barındıran bir konudur. Dijital dünyanın içinde yer alan tüm gelişmeler karşısında her gün yeni bir soru ile karşılaşılmakta ve bu sorulara yanıt aranmaktadır. Web siteleri oluşturulma gerekçeleri de günümüzün teknolojik gelişimlerinin doğurduğu ihtiyaçlar arasında yerini almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
promi.de 30.000 EUR
daylight.io 10.000 $US
ezr.com 22.000 $US
pureessentiel.com 3.100 $US
fume.com 160.000 $US