DA-PA Değeri ve Site Kontrolü

DA PA Değeri olarak adlandırılan ifadeler spamscore değeri ile ortak kullanılır. Bu ifadeler birleşerek kullanıcıya aradığı sonucu hızlı bir şekilde sunmayı amaçlar. Bu değerler sonucunda site sahibi olan kişi DA PA değerlerini direkt olarak takip edebilecektir. Site sahibine arama motoru tarafından sağlanan bu özellik özel olarak ifade edilmez. Google üzerinden takibi olmayan bu verilere, bu hizmeti veren web siteleri üzerinden erişilebilir. Alan adı almadan önce DA-PA değeri ve site kontrolü yapılması tavsiye edilir.

DA İfadesi Nedir?

İngilizcesi Domain Authority olan bu ifade; alan isminin imajı olarak ifade edilebilir. Bu terim, dış bağlantılarda kullanıcı adının ne kadar kullanıldığını öğrenmeyi sağlar. Alan adını değerlendirir ve her açıdan ele alır. Bu değerlendirmeye göre ise alan adına belirli bir puan vererek onu değerlendirir.

PA İfadesi Nedir?

İngilizce açılımı Page Authority olan PA ifadesi sitenin alan adının altında yer alan kullanımı gösterir. Sitenin alan adı ile içeriğinde yer alan ifadeler aynı etkiyi yaratmamış olabilir. Bu ifade ile değerlendirmeler öğrenilir ve seo eklentisinin kuralları çerçevesinde, daha üst seviyeye getirilmeye çalışılır. SpamScore bu iyileştirme hareketinde oldukça önemlidir.

SpamScore Nedir?

Bu terim DA PA ifadelerine zıt olarak bir çalışma gösterir. Seo üzerinden yapılan değerlendirme puanlarını direkt olarak farklılaştırabilir. Sitenin içeriği ve ismi ile aynı düzende ilerleyip ilerlemediği değerlendirilir. Ayrıca arama motoru üzerinden yapılan yanlış yönlendirmeleri de puan çerçevesinde değerlendirir. Bu değerin yüksek olarak belirlendiği bir sitede DA PA değerleri genellikle düşük olacaktır. SpamScore değerinin yüksekliği sitenin içerisindeki yanlışlıkları ifade eder.

Site kontrolü sağlamak isteyen kullanıcılar spamscore değerini en aza indirmelidir. Bu değerin düşük olması sitenin kalitesini ve değerini ifade eder. Zaman içerisinde kullanıcı DA PA ifadelerini yükseltir ise bu değer düşecek ve site kontrolü sağlanmış olacaktır. Yeni bir domain alacağınız zaman DA-PA Değeri ve Site Kontrolü, spamscore kontrolü mutlaka yapmalısınız. Ancak bu değerden korkmaya çokta gerek yok. Çünkü bu değerin yükselmesi ve düşmesi sizin elinizde. Örneğin aldığınız bir domaini parkta bekletip herhangi bir içerik girmezseniz bir süre sonra Spamscore değeri yükselecektir. Sitenize index girip içerik girmeye başladığınızda bu değerde zamanla düşecektir.

DA-PA Değeri ve Site Kontrolü” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON SATISI YAPILANLAR
pureessentiel.com 3.100 $US
collecting.com 70.000 $US
embedded.ai 6.000 $US
fernsehen.de 7.166 EUR
babaku.com 8.000 $US